O nas

Rodent Club PL zaistniało oficjalnie z dniem 13.06.2017 r. Jego założeniu przyświecała idea zrzeszania miłośników i hodowców wszelkich gryzoni w Polsce. Samo Stowarzyszenie stworzone zostało przez ludzi, którzy od dawna dzielą jedną, wspólną pasję. Pasję, która stale pcha nas do przodu i napędza do działania czy to w kwestii edukacji na temat gryzoni, ich potrzeb, zdrowia, współistnienia z człowiekiem, czy w kwestii profesjonalnej hodowli mającej na celu poprawę eksterieru, behawioru czy żywotności konkretnych gatunków gryzoni.

Jako Stowarzyszenie chcemy dokładać wszelkich starań aby nasi członkowie prezentowali odpowiedni stan wiedzy o potrzebach swoich podopiecznych, a hodowcy zrzeszeni pod naszym patronatem byli odpowiednio wykształceni i posiadali wiedzę z zakresu genetyki i genealogii linii, które prowadzą. Przykładamy też niezwykle dużą uwagę, by nasi hodowcy znali doskonale genetykę odmian hodowanego przez siebie gatunku i by byli w stanie procentowo określić szanse na urodzenie się w ich hodowli takiego gryzonia, jakiego szukasz.

Pragniemy również poprzez organizację różnorakich wydarzeń – wystaw, pokazów i innych, propagować ideę gryzoni jako zwierząt towarzyszących, a także jako zwierząt rodowodowych. Wszystkich, którzy tak jak my kochają gryzonie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia!