Odczarować gryzonie III

Wydarzenie Odczarować Gryzonie III odbyło się 09.09.2018 r. Podobnie jak w ubiegłych latach gospodarzami wydarzenia byli Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Rodent Club PL i Specializovana Organizace Chovatelu Potkanu. W ramach wydarzenia odbyła się III Bielańska Wystawa Szczurów, Konkurs Szczurzego Agility, I Bielańska Wystawa Myszy Rasowych oraz Pokaz Gryzoni Egzotycznych. W wydarzeniu wzięło udział prawie 150 szczurów, ponad 80 myszy a gryzonie egzotyczne były reprezentowane m.in. przez szynszyle, chomiki czy tłustogony afrykańskie. Opiekunowie z prawdziwą przyjemnością prezentowali swoje zwierzaki licznym odwiedzającym. Sędziowie (szczury: Sari Andresson, Helena Hanusova Luzna, myszy: Hanna Molata) mieli pełne ręce roboty i musieli podjąć wiele trudnych decyzji, aby wyłonić zwycięzców. Ogromne zainteresowanie odwiedzających wzbudził także konkurs szczurzego agility. W czasie trwania wydarzenia można było wysłuchać prelekcji na tematy dotyczące gryzoni – poczynając od podstaw opieki nad różnymi gatunkami, poprzez zagadnienia związane z ich zdrowiem, aż po ciekawostki, legendy i mity. Można było obejrzeć i dotknąć przykładowych ściółek i karm dla gryzoni (zarówno tych właściwych jak i niepolecanych).

Odwiedził nas Również Pan Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, który dla najmłodszych odwiedzających przyniósł słodki poczęstunek oraz przepiękne książeczki z naklejkami dotyczące przyrody Dzielnicy Bielany.

Na stoiskach naszych Partnerów można było zakupić smaczne i zdrowe przekąski czy elementy wyposażenia klatek (jak hamaki, domki czy tunele), porozmawiać z weterynarzami specjalizującymi się w leczeniu szczurów, nabyć piękne własnoręcznie wykonane bransoletki czy eko-torby, a także wesprzeć bezdomne gryzonie poprzez udział w loterii. Na najmłodszych pasjonatów czekał kącik dziecięcy pełen kredek i malowanek tematycznych, które potem dumnie zdobiły salę wystawową. Nie zabrakło także stoiska Rodent Club PL, gdzie odwiedzający mogli zaopatrzyć się w gadżety związane z samą wystawą i porozmawiać z członkami Stowarzyszenia. W tym roku okoliczni mieszkańcy jak i miłośnicy gryzoni odwiedzali nas bardzo chętnie – przez imprezę przewinęło się około 2500 osób. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu! Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom, Wystawcom i Odwiedzającym, ponieważ bez Was tegoroczne wydarzenie nie mogłoby się odbyć!


Wyniki III Bielańskiej Wystawy Szczurów

Wyniki I Bielańskiej Wystawy Myszy


Partnerzy: