Odczarować Gryzonie IV

Wydarzenie Odczarować Gryzonie IV odbyło się 07.04.2019 r. Podobnie jak w ubiegłych latach gospodarzami wydarzenia byli Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Rodent Club PL i Specializovana Organizace Chovatelu Potkanu. W ramach wydarzenia odbyła się IV Bielańska Wystawa Szczurów, Konkurs Szczurzego Agility, II Bielańska Wystawa Myszy Rasowych oraz II Pokaz Gryzoni Egzotycznych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 szczurów, ponad 80 myszy a gryzonie egzotyczne były reprezentowane m.in. przez szynszyle, czy tłustogony afrykańskie. Opiekunowie z prawdziwą przyjemnością prezentowali swoje zwierzaki licznym odwiedzającym. Sędziowie (szczury: Sari Andresson, Myszy: Ewa Glen) mieli pełne ręce roboty i musieli podjąć wiele trudnych decyzji, aby wyłonić zwycięzców. Ogromne zainteresowanie odwiedzających wzbudził także konkurs szczurzego agility. W czasie trwania wydarzenia można było wysłuchać prelekcji na tematy dotyczące gryzoni – poczynając od podstaw opieki nad różnymi gatunkami, poprzez zagadnienia związane z ich zdrowiem, genetyką aż po ciekawostki, legendy i mity. Można było obejrzeć i dotknąć przykładowych ściółek i karm dla gryzoni (zarówno tych właściwych, jak i niepolecanych).

Odwiedził nas Pan Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany, oraz Pan Włodzimierz Piątkowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany. Nasi gospodarze wręczyli specjalne nagrody zwierzakom, które zrobiły na nich największe wrażenie.

 Na stoiskach naszych Partnerów można było zakupić smaczne i zdrowe przekąski czy elementy wyposażenia klatek (jak hamaki, domki czy tunele), porozmawiać z weterynarzami specjalizującymi się w leczeniu szczurów, nabyć piękne własnoręcznie wykonane bransoletki czy eko-torby, a także wesprzeć bezdomne gryzonie. Na najmłodszych pasjonatów czekał kącik dziecięcy pełen kredek i malowanek tematycznych, które potem dumnie zdobiły salę wystawową. Nie zabrakło także stoiska Rodent Club PL, gdzie odwiedzający mogli zaopatrzyć się w gadżety związane z samą wystawą i porozmawiać z członkami Stowarzyszenia.  W tym roku okoliczni mieszkańcy jak i miłośnicy gryzoni odwiedzali nas bardzo chętnie – przez imprezę przewinęło się około 2000 osób. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu! Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom, Wystawcom i Odwiedzającym, ponieważ bez Was tegoroczne wydarzenie nie mogłoby się odbyć! 


Wyniki IV Bielańskiej Wystawy Szczurów

Wyniki II Bielańskiej Wystawy Myszy


Partnerzy: